2023/2024 навчальний рік

 КЗ "Троїцький ЗДО"постійно проводить набір дітей віком від 2.5  до 5 років!

Документи, необхідні для зарахування: (відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305, та згідно з листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України "Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу" від 25.05.2011 №1/9-389)

  • Медична довідка про стан здоров'я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
  • Довідка дільничого лікаря про епідеміологічне оточення;
  • Ксерокопія свідоцтва народження дитини; ксерокопія індефікаційного коду
  • Заява батьків або осіб, які їх замінюють щодо влаштування дитини до дитячого закладу;
  • Направлення місцевого ограну управління освітою (для прийому дітей до дошкільного начального закладу).

Чи може керівник закладу дошкільної освіти прийняти дитину,батьки якої відмовляються від щеплень?

Згідно з пунктом 6 примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 листопада 2002 р.№ 434, питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією.
Довідка за формою № 026/о (наказ МОЗ «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)2 від 27 грудня 1999 р.№ 302) видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Наразі, згідно зі статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р.№ 2402-ІІІ батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р. № 1645-ІІІ медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов’язані надавати об’єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їхнім законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п’ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їхніх об’єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об’єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров’я і подальші наслідки.
Таке право на відмову від профілактичних щеплень закріплене і в пункті 18 Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 3 лютого 2006 р.№ 48. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, діти можуть бути прийняті до дошкільного закладу та відвідувати його.
Питання щодо відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія,як це передбачено пунктом 6 І Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу (наказ МОЗ від 29 листопада 2002 р. № 434).
З огляду на наведені вище нормативи приймати рішення про можливість відвідування дитиною закладу дошкільної освіти мають саме медичні установи.І за наявності відповідних медичних довідоквстановленого зразка з висновком лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти,керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до дитячого садка.
У свою чергу батькам, які використовують право відмовитися від щеплень, слід пам’ятати, що відмова від вакцинації є також певним ризиком для здоров’я дитини, адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунітету.
Карту профілактичних щепленьза формою № 063/о затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Форм первинної облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення» від 10 січня 2006 р. №1. Її заповнюють відповідальні особи закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності та ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Карта профілактичних щеплень має бути чітко й розбірливо заповнена. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка її заповнює, із зазначенням дати внесених змін. Відповідальною за інформацію, яка надана в формі № 063/о, є особа, що її заповнила. Строк зберігання облікової форми – 5 років.

Чи може керівник закладу дошкільної освіти відмовити батькам у прийомі дитини до закладу без медичної довідки?

Так. Тому, що зідно з Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. №305, а також ст.15 Закону України від 06.04.2000р. "Про захист населення від інфекційних хвороб" прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.
Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також, якщо їй проведено профілактичні щеплення, згідно з календарем щеплень, і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або носіями бактерій.

Положення про заклад дошкільної освіти від 27.01.2021 № 86

10. Першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:

1) проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);

2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

3) є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

4) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

5) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

6) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

7) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

8) мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

 

Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Щодо прийому дітей до закладу дошкільної освіти

Відповідно до п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником  протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоровя дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження.

ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ  ДИТИНИ ДО КЗ "ТРОЇЦЬКИЙ ЗДО" НЕОБХІДНІ  НАСТУПНІ  ДОКУМЕНТИ:

1. Заява  батьків або осіб, які їх замініють:

2. Оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;

3. Медична довідка дитини від педіатру( до вступу в ЗДО);

4  Картка профілактичних щеплень( № 063/о)

5. Довідку дільничного  лікаря про стан  здоров' я  дитини та епідеміологічне        оточення.

6. При наявності  пільг- документи, що їх підтверджують.

7. Папку для  зберігання документів, та файли

 

 

                                         Пам' ятка для  батьків

1. Дитячий садок  працює 5 днів на тиждень з 7.00 до 17.30.00 год.

     Прийом дітей  з 7.30 до 8.10

     Пам' тайте: своєчасний прихід дитини- необхідна  умова  правильної  реалізації навчально- виховного процесу.

 Про  неможлисівть  приходу  дитини в дитячий садок по хворобі або іншій прчини в ЗДО повідомляйте вихователю.

2. Плата за харчування дитини здійснюється до 15 числа поточного місяця

    Пам'ятайте: від  своєчасності  оплати  залежить якість харчування  дітей.

                     

         Для створення комфортних умов  перебування дитини в                                          ЗДО треба:

- не  менше трьох  комплектів  змінної білизни;

-  піжама  для сну;

_ два пакета для зберігання чистої і використаної білизни;

- промаркувати  білизну, одяг та інші речі.

 

            Вимоги  до зовнішнього  вигляду та одягу дітей

- Одяг дитини  повинен  бути  чистим, охайним,  відповідати пори року, температурі дитини;

-Носіння комбінезонів не бажане;

- Дитина повинна бути охайної, речі чисті;

- Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі  дитини, легко зніматися.

- Дитина має мати  носову хустку.  

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ЗДО

Документи, які необхідні для зарахування дитини:

У разі встановлення статусу заявки «Отримано направлення» заявник зобов’язаний упродовж 30 календарних днів подати завідувачу дошкільного навчального закладу окрім Направлення у даний дошкільний навчальний заклад, виданого районним реєстратором, усі документи, які необхідні для зарахування дитини, передбачені п.6 Положення «Про дошкільний навчальний заклад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305 (зі змінами):
Заява батьків або особи, яка їх замінює.
Медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.
Довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.
Свідоцтво про народження дитини.

ВІДРАХУВАННЯ ДИТИНИ З ЗДО ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ:

• ЗА БАЖАННЯМ БАТЬКІВ АБО ОСІБ, ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ;• НА ПІДСТАВІ МЕДИЧНОГО ВИСНОВКУ ПРО СТАН ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ, ЩО ВИКЛЮЧАЄ МОЖЛИВІСТЬ ЇЇ ПОДАЛЬШОГО ПЕРЕБУВАННЯ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДАНОГО ТИПУ;• У РАЗІ НЕСПЛАТИ БЕЗ ПОВАЖНИХ ПРИЧИН БАТЬКАМИ АБО ОСОБАМИ, ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ, ПЛАТИ ЗА ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ПРОТЯГОМ ДВОХ МІСЯЦІВ.АДМІНІСТРАЦІЯ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ПИСЬМОВО ПОВІДОМЛЯЄ БАТЬКІВ АБО ОСІБ, ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ, ПРО ВІДРАХУВАННЯ ДИТИНИ НЕ МЕНШ ЯК ЗА 10 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ.

Під час прийому дитини до ЗДО, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність. (п. 7 Положення «Про заклад дошкільної освіти»).

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 434 29.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Інформація щодо відсутності дитини у дошкільному навчальному закладі з різних причин

Діти з ознаками інфекційного захворювання до ЗДО не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання (витяг з Санітарного регламенту для ЗДО).

За рекомендацією лікарів після тимчасової відсутності у закладі більше 5 днів, дитина приймається у дошкільний навчальний заклад з медичною довідкою.

Збереження місця за дитиною та відрахування дитини з дошкільного навчального закладу

Відповідно до п. 11 Положення про дошкільний навчальний заклад за дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу може бути здійснено (п. 12 Положення «Про дошкільний навчальний заклад»):

- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі;

- за бажанням батьків або осіб. які їх замінюють;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами. що їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-ох місяців.

Зарахування дітей до ДНЗ без щеплень.pdf
Adobe Acrobat Document 255.7 KB
Зразок заяви .pdf
Adobe Acrobat Document 108.4 KB